Na principu magnetické indukce je založena technologie LibertyLink od společnosti Aura Communications. Může sloužit pro dvoubodovou i vícebodovou komunikaci mezi zařízeními na velmi krátkou vzdálenost, nebo může sloužit pro domácí sítě či jiné sítě s velmi malým dosahem. Nevýhoda je, že má velmi omezený dosah, ale zato ke komunikaci nepotřebuje velký příkon.
LibertyLink realizuje přenos dat po elektromagnetických vlnách pole, které je vytvořeno magnetickou indukcí. Rozdíl oproti běžně používaným rádiovým vlnám je v tom, že se nepoužívá vysílání vln do volného prostranství, ale používá statické magnetické pole. Magnetická indukce tak nespoléhá na tok energie, ale přijímač pouze alanyzuje, které je modifikoáno kolem vysílače. Pole je vytvářeno elektrickým proudem, který prochází magneticko-indukčním systémem. Speciální čip ASIC (Application Specific Integrated Circuit) pak do signálu pomocí GMSK namoduluje data a přenáší je za pomoci časového dělení (TDD). Binární data jsou tak reprezentována 90stupňové posuny fáze signálu v jednom ze dvou směrů.
Řešení na pricipu magnetické indukce má obrovskou výhodu v tom, že není téměř rušeno jinými systémy. Pracuje totiž v pásmu 13,5 MHz (ISM) a zde není zatím provozována žádná jiná komunikační síť. Další jeho výhodou je, že bezproblémů prochází skrze překážky a netrpí tak rušením vzniklém při odrazu nebo interferencí s jiným signálem (jediné rušení by mohlo být v blízkosti velmi silného elektrického zdroje). Díky nízkému vyzažování je také velmi nenáročná na napájení. Spotřeba energie je pětkrát až desetkrát nižší než u Bluetooth. Nevýhoda použití magnetického pole spočívá ve velmi krátkém dosahu, neboť podléhá rychlému útlumu. Dosah komunikace je tak pouhé dva až tři metry. Nevýhoda malého dosahu je kompenzována malou náchylností na odposlech.
Poznámka: podrobné informace se mi nepodařilo nalézt neboť Aura Communications tyto informace volně neposkytuje a vlastní na ně několik patentů.